Звернення начальника Чугуївської міської військової адміністрації Галини Мінаєвої з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дорогі земляки!
Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Ми приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати.

Для Європи 8 травня – це перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни та про те, що пам’ять про війну має розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

Українці сповна відчули на собі усі жахіття Другої світової війни. 8 травня, в День пам’яті та перемоги, ми вшановуємо кожного, хто боровся з нацизмом, хто відстояв у кривавих боях нашу землю, витримав тортури концтаборів, пережив окупацію, працював на перемогу у тилу, відродив Україну з руїн.

Вже третій рік поспіль цю знаменну дату нашої історії ми відзначаємо у стані запеклої боротьби з російським агресором. Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з окупантом. Сьогодні росіяни зазіхають на нашу територіальну цілісність і намагаються залякати світ, а українці зі зброєю в руках боряться з агресором, захищаючи не тільки свою країну, а й всю Європу.

Тож, вшановуючи подвиг визволителів у Другій світовій війні та свято оберігаючи спогади про війну, яка зачепила кожну українську родину, ми, українці, продовжуємо боротьбу за свободу. Глибока шана українським військовим, добровольцям, які наразі боронять цілісність та суверенітет нашої країни, український народ від російського агресора.

Низько вклоняємось ветеранам, захисникам і захисницям України, дякуємо за патріотизм і мужність всім борцям проти нацизму.

Вічна пам’ять загиблим! Честь і слава живим Героям!

З Днем пам’яті та перемоги!