Повіряти водоміри поки що необов’язково. Але не для усіх…

Віднедавна разом з платіжками за спожиту воду та водовідведення від КП «Чугуїввода» споживачам почали надходити вимоги провести повірку приладів обліку води, якщо її термін закінчився. Городяни висловлюють обурення з цього приводу, адже, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №440, прилади обліку, строк дії яких закінчився у період воєнного і надзвичайного стану, залишаються чинними.

Адміністрація КП «Чугуїввода» надала таке роз’яснення з цього приводу.

Дійсно, відповідно до постанови від 7 квітня 2023 р. №440, «позитивні результати періодичної, позачергової повірки та повірки після ремонту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, засвідчені відбитком повірочного тавра на таких засобах чи записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлені свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, строк дії яких закінчився у період воєнного і надзвичайного стану, є чинними».

Тобто, якщо термін дії повірки вашого водоміру закінчився після 24.02.2022 року, то наразі ви можете його не повіряти. Проте, якщо цей строк сплив до початку повномасштабного російського вторгнення, то повірку приладу обліку робити все ж потрібно.

З заявою щодо розпломбування та опломбування приладу обліку можна звернутися до КП «Чугуїввода» за адресою вул. Героїв Чорнобильців, 61 (вівторок, середа, четвер з 13-00 до 15-00, тел. (05746) 2-24-65).

Якщо ж абонент бажає відправити лічильник на перевірку, треба звертатись за адресою м. Харків, вул. Халтуріна, буд. 1.

У середньому новий лічильник коштує 500 грн, розпломбування та опломбування – 341,10 грн.