Послуга «муніципальна няня» тепер доступна для більшої категорії осіб

В Управлінні соціального захисту населення Чугуївської міської ради повідомили, що 11 червня цього року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 07.06.2024 №664, якою на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення розширено перелік категорій громадян, які можуть скористатися послугою «муніципальна няня».

Так, згідно прийнятого рішення Уряду, послуга поширюється на:

• дітей внутрішньо переміщених осіб до 3 років (які не мають тяжких хвороб);

• дітей з інвалідністю та тяжкохворих дітей до 6 років (раніше компенсація призначалась до досягнення 3-х років);

• дітей до 6 років, один з батьків (опікунів) яких є особою з інвалідністю I чи II групи (раніше – це були діти віком до 3 років);

• дітей до 6 років, які мешкають на територіях, де не функціонують заклади дошкільної освіти (наприклад території Запорізької, Донецької, Харківської, Херсонської, Сумської та Чернігівської областей).

Батьки (опікуни) дітей, які є внутрішньо переміщеними особами або проживають на території, де не функціонують заклади дошкільної освіти, мають право на відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною «муніципальна няня», за умови, якщо вони працюють, здійснюють підприємницьку діяльність, проходять перепідготовку або підвищення кваліфікації, перебувають на обліку як безробітні (не більше 6 місяців), беруть участь у громадських роботах або у заходах, необхідних для забезпечення оборони України.

Послугу «муніципальна няня» може надавати будь-яка фізична особа – підприємець, яка має право на здійснення відповідних видів економічної діяльності (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) або юридична особа, що надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), за винятком державних і комунальних закладів дошкільної освіти.

Фізична особа – підприємець може забезпечувати догляд одночасно не більше як за трьома дітьми, юридична особа – не більше ніж за шістьма дітьми.

Компенсація послуги «муніципальна няня» виплачується в розмірі, який визначається з розрахунку 100 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць. Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2024 року – 7 100 грн.

При цьому розмір компенсації не може перевищувати фактичну вартість послуги «муніципальна няня», сплачену заявником.