Окупанти вдарили по центральній частині міста Чугуїв

19 липня близько 4 години ранку ворог підступно двічі вдарив по житловій забудові центральної частини міста. Постраждали щонайменше дев’ятеро людей, серед них дитина. 14-річного хлопця з вибуховими травмами доставили до реанімації лікарні. Попередньо, ворог завдав удари по місту двома ракетами «Іскандер-М».

«Шановна громадо!

Війна триває, вона поруч, вона, як і раніше, несе нам горе та руйнування. Усі ми вкотре відчули це сьогодні зранку, коли ворог наніс подвійний удар прямо в центр нашого міста.

Маємо численні пошкодження житлових будинків, об’єктів торгівлі, соціальної сфери та інших, суто мирних і цивільних, будівель.

Проте головний наш біль – це поранені, серед яких дитина, хлопчик, який наразі знаходиться у важкому стані.

Мною дані розпорядження щодо оперативної ліквідації наслідків обстрілу та допомоги усім мешканцям, чиє житло постраждало.

Закликаю вас пам’ятати про особисту безпеку і зберігати спокій.

Цей, черговий, шрам на тілі нашого рідного міста ми обов’язково залікуємо» – написала у своєму Телеграм-каналі начальник Чугуївської міської військової адміністрації Галина Мінаєва.

За інформацією начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, перше влучання було поряд з 9-поверховим житловим будинком. Згоріли дев’ять автомобілів. Пошкоджено скління вікон 9-поверхового та 5-поверхового будинків, дах та скління вікон 2-поверхового житлового будинку, магазини. Внаслідок другого влучання пошкоджено адміністративні будівлі, недобудована багатоповерхова будівля, житлові будинки. Рятувальники, медики, правоохоронні органі – всі екстрені служби працюють над ліквідацію наслідків російського терору.

Поліція документує наслідки ворожих ударів.

За даними слідства, 19 липня близько 04:05 військовослужбовці збройних сил рф, порушуючи закони і звичаї війни, завдали два удари ракетами «Іскандер» по місту Чугуїв.

Перша ракета ударила в землю поруч з будинком. На місці події виявлена воронка розміром 4,7 м х 4,5 м, глибиною 3,2 м.

Друга ракета також влучила в землю поблизу іншого будинку. Виявлена воронка розміром 3,5 м х 4 м, глибиною 1,7 м.

В результаті обстрілу отримали тілесні ушкодження дев’ятеро людей, серед яких 14-річний хлопець. Дитину у важкому стані доставили в лікарню.

На місцях подій працює слідчо-оперативна група Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області, криміналісти та вибухотехніки.

За фактом порушення законів та звичаїв війни слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України.

За процесуального керівництва Чугуївської окружної прокуратури Харківської області розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Попередньо, ворог завдав удари по місту двома ракетами «Іскандер-М».

Прокурори та слідчі поліції вживають всіх можливих та належних заходів для документування воєнних злочинів, вчинених російськими військовослужбовцями – повідомили в Харківській обласній прокуратурі.