ПУДОВ Олексій Анатолійович

Народився 02 липня 1984 року в м. Чугуїв Харківської області в сім’ї військовослужбовця. В 2002 році закінчив Чугуївську середню школу №6, займався спортом. Після закінчення школи навчався в Чугуївському професійно-технічному училищі №53. Отримав спеціальність зварювальник. Перед призовом в Збройні Сили України проживав в мікрорайоні Авіатор. Строкову службу розпочав проходити у військах радіаційного, хімічного та біологічного захисту в місті Харків, а згодом був переведений до складу 92-ї окремої механізованої бригади. Службу закінчив у званні молодшого сержанта. Одразу ж після звільнення зі строкової служби підписав контракт з 203-ю навчальною авіаційною бригадою. Після завершення контракту звільнився, а згодом, в 2016 році, підписав контракт з 92-ю окремою механізованою бригадою. Брав участь в бойових діях в зоні проведення АТО на Сході. Службу проходив на посаді командира гармати – командира відділення 1-го механізованого батальйону.

Сімейний стан:

Мати: Пудова Наталія Володимирівна, проживає в місті Чугуїв.

Сестра: Загайко Світлана Анатоліївна, проживає в місті Чугуїв.

Донька: Пудова Василиса Олексіївна, 2015 року народження, проживає в місті Харків.

Обставини загибелі:

28 квітня 2017 року в районі м. Красногорівка (Донецька область) дістав важкі поранення внаслідок влучання ворожого танку: численні ушкодження внутрішніх органів і травматичний відрив ноги. Його доставили до військового шпиталю в м. Дніпро у вкрай важкому стані. Переніс три операції, але його стан оцінювали як украй важкий. 11 травня 2017 р. Олексій помер. Усі, хто знав бійця, – рідні, друзі, товариші по службі, командири – говорять про Олексія як про надзвичайно гарну людину.

13 травня 2017 його поховали на кладовищі в місті Чугуїв.

Його портрет розміщено на меморіалі «Стіна пам’яті полеглих за Україну» у Києві: секція 9, ряд 7, місце 29.

Указом Президента України №259/2017 від 2 вересня 2017 року «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня  (посмертно). 01 червня 2017 нагороджений Знаком народної пошани – орденом «За мужність і відвагу» (ВО «Країна»).