Чугуївську громаду відвідала міністр соціальної політики України Оксана Жолнович

Центри життєстійкості – це дружні безбар’єрні простори, куди може звернутися кожен мешканець громади і отримати першу психологічну допомогу, скерування до потрібних служб та організацій, а також – можливість відвідувати групові заняття з психосоціальної підтримки.

Центри створюються за підтримки Харківської обласної державної адміністрації, Міністерства соціальної політики України, Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я Першої леді Олени Зеленської.

В Чугуївському центрі життєстійкості міністр соціальної політики поспілкувалась як з відвідувачами, так і з фахівцями, зокрема з психологом та помічником ветерана. Почувши про проблеми, з якими стикаються ветерани, в першу чергу бюрократичною тяганиною, Оксана Жолнович зазначила, що наразі в низці областей вже реалізується пілотний проєкт з цифровізації процедур, з якими вимушені стикатися ветерани, а отже в цьому напрямку очікуються суттєві спрощення та покращення.

Головним же висновком з візиту міністра до Чугуївського центру життєстійкості можна зробити те, що наразі в країні відбувається лише становлення цієї соціальної послуги і багато в чому її подальший розвиток та вдосконалення будуть залежати від результатів практичної роботи центрів, подібних нашому.