Чугуївська громада продовжує святкувати 180-річчя від дня народження Іллі Рєпіна

В місті тривають різноманітні заходи та активності, присвячені ювілею нашого славетного земляка. Разом з тим зазнав значних змін і пам’ятник митцю роботи скульптора Матвія Манізера, розташований на вулиці Гвардійській.

Нагадаємо, що восени 2023 року з метою збереження монументу під час воєнних дій, його було вкрито у захисну конструкцію з кевлару. І хоча ця міцна броня, з одного боку, надійно оберігає пам’ятник від руйнації, з іншого – вона повністю приховала монумент, який давно вже став однією з найвідоміших візитівок Чугуєва.

Напередодні 180-річчя від дня народження художника було прийнято рішення перенести на захисні плити оригінальне зображення монументу, який до речі, є пам’яткою місцевого значення, і таким чином поліпшити візуальне сприйняття об’єкту культурної спадщини у міському середовищі. Майстерно виповнив це завдання чугуївський художник, член Творчого об’єднання художників Чугуєва Олександр Шаповалов.