АДАМОВСЬКИЙ Олег Олегович (позивний МАРВЕЛ)

Народився 21 січня 1992 року в с. Урожайне Донецької області. В Збройних Силах України з 2009 року. В 2014 році закінчив Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба з відзнакою. Служив у складі 92-ї окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка, був учасником бойових дій на сході України.

Сімейний стан:

Дружина: Адамовська Ганна, проживає в місті Харків.

Обставини загибелі:

Попри негаразди зі здоров’ям, офіцер виконував бойові завдання. 12 березня 2022 року загинув під час оборони Харкова. Група під його керівництвом під час виконання бойового завдання натрапила на ворожу засідку. Олег Адамовський до останнього прикривав відхід побратимів… ціною свого життя. Ось що розповідає дружина  Олега: «У воїнів було важливе бойове завдання, успішне виконання якого зупинило б просування ворога. Напередодні місцевість, де це мало відбутися, зазнала чергових авіаударів, мій чоловік дивом залишився живим. Це була його вже третя спроба виконати поставлене завдання. Олега навіть стали відмовляти побратими – мовляв, дивись, це вкрай небезпечно. Проте він вчинив як Герой, заявивши, що потрібно йти до кінця і зробити все, аби армія Російської федерації не дісталась Харкова».

Військовому було лише 30 років. 13 із них він присвятив Збройним Силам України.

Поховали Олега 15 березня 2022 року у селищі Велика Новосілка на рідній Донеччині. За рік (19.03.2023) перепоховали на алеї Слави на 18-му кладовищі Харкова. Ганна Адамовська, вдова Героя України, сказала під час церемонії перезахоронення: «Він вдома. Він вдома. Я рада, що ми зробили цю велику роботу. Тому що це було дуже важко. У зв’язку з тим, що він був похований у Донецькій області. 3 км від окупованого села його. Це була дуже важка робота.  Ми це зробили. Він вдома».

Відзначений державними нагородами, серед яких орден Богдана Хмельницького III ступеня (14 березня 2022 посмертно) – «за особисту мужність під час виконання бойових завдань, самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі».

Указом Президента України №201/2022 від 02 квітня 2022 року, «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» йому присвоєно звання Героя України.