Минулого тижня рятувальники Харківщини ліквідували 405 пожеж в природних екосистемах, з них 22 – лісові

Вогнем знищено 530 га сухої рослинності та хвойної підстилки. Внаслідок цих пожеж постраждала 1 людина.

30 пожеж спричинили російські загарбники своїми обстрілами, випаливши більш ніж 131 га української землі. Решту пожеж в екосистемах спричинили пересічні громадяни, нехтуючи правилами пожежної безпеки.

На Харківщині все ще спостерігається надзвичайний рівень пожежної небезпеки, що сприяє виникненню пожеж в природних екосистемах. Лише один непогашений сірник за таких умов може спричинити масштабне загоряння лісового масиву, поля, знищити приватні будинки та навіть призвести до загибелі людей.

Замість ліквідації наслідків воєнної агресії рф і порятунку людей, надзвичайники змушені виїжджати на гасіння сухостою. Зокрема на деокупованих територіях такі пожежі можуть призвести до детонування боєприпасів, інженерних мін чи саморобних вибухових пристроїв, що не розірвались.

Закликаємо населення не провокувати пожеж у природних екосистемах країни! Будьте відповідальними!