28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників

Сьогодні в Чугуївській громаді вшановують пам’ять усіх українців, які під час Другої світової війни віддали життя, звільняючи рідну землю від нацистських окупантів.

Зранку керівники Чугуївської міської військової адміністрації, міськвиконкому та міської ветеранської організації вшанували пам’ять героїв Другої світової війни хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу в сквері Слави.

Вигнання нацистів з України тривало майже 700 днів. Наприкінці 1942 року було визволено перший населений пункт – село Півнівка на Луганщині. У 1944 році проведено низку операцій, які дали змогу чотирьом Українським фронтам розгромити угруповання нацистських військ «Південь» і групу «А», зайняти майже всю територію України і Крим.

Усталеною датою визволення України від гітлерівців вважається 28 жовтня 1944 року.

За даними Українського інституту національної пам’яті, прямі людські втрати України у Другій світовій становлять понад 8 мільйонів осіб.

Вже третій рік поспіль Україна відзначає День визволення від нацистів на тлі повномасштабної російської агресії, яка розпочалася 24 лютого 2022 року.