23 серпня День села відзначила Кам’яна Яруга

23 серпня в селі Кам’яна Яруга відзначили День заснування села Кам’яна Яруга,  День державного прапора, День Незалежності України. Ця зустріч відбулася завдяки нашим мужнім оборонцям, які героїчно захищають нашу країну від російського агресора. Кам’янояружці отримали привітання від начальника Чугуївської міської військової адміністрації  Галини Мінаєвої та заступника міського голови – керуючого справами виконавчого комітету Людмили Макаренко. Присутніх своєю творчістю порадували працівники КЦ «Імідж» і Чугуївської музичної школи.

Зазвичай на таких важливих святах підбивають підсумки роботи підприємств, організацій, нагороджують почесними відзнаками найкращих людей громади. У Кам’яній Ярузі теж не відступали від цих традицій і кожного року збиралися на центральній площі села і відзначали найкращих, а ще гучно і яскраво святкували. Але це було до війни. Під час повномасштабної війни формат святкування державних свят, на жаль, змінився. З великої площі села перемістилися до приміщення, а кількість запрошених зменшилася в декілька разів, та й веселі пісні вже зовсім не звучать.

Але головне що є найкращі, ті, кого можна відзначити та кому можна сказати: «Дякуємо!». І цього разу це були благодійники. Люди різної статі, різних професій, різної вікової категорії, але всі їх об’єднала спільна мета – перемога України над росією.

На заході зібрали актив села та тих, хто майже протягом року активно допомагав і підтримував Збройні Сили України, найбільше донативши у грошові збори, щоб подякувати їм не тільки через соціальні мережі, а подивитися їм у вічі і з повагою, і від щиро серця сказати «Дякую!» за допомогу, за підтримку, за віру і довіру. І щиро привітати з головними святами нашої країни.

На святковому заході пригадали: з чого починали й кому і як допомагали та який є результат. За 10 місяців благодійної роботи у селі організували 11 сільських грошових зборів, зібравши загальну суму майже  345 тисяч гривень. За цей час селяни відправили військовим 1150 штук окопних свічок, витративши на них 350 кг парафіну і воску, відвезли біля 200 кілограмів продуктів харчування, збирали кошти на запчастини для машин і медикаменти, закупили 2 зарядні станції, 2 старлінка, три портативні рації та 24 турнікети.

До сільських зборів долучилося біля 1000 осіб. У них брали участь як кам’янояружці, так і внутрішні переміщені особи, які за час повномасштабної війни стали для кам’янояружців односельцями. Житлі донатили як на банківські картки, так і клали гроші до скриньок, які були в магазинах, на пошті та приміщення старостату. Донати благодійників були від 1 гривні до 6000 тис. гривень. Староста села Ольга Михайлова весь час казала, що маленьких донатів не буває, що кожна гривня важлива, кожна гривня – це внесок у перемогу.

Але є ті, хто донатив найбільші суми, тому їх і відзначили на заході. Вони отримали від Галини Мінаєвої Подяки за волонтерську діяльність, спрямовану на підтримку Збройних Сил України, активну громадську позицію, патріотизм та з нагоди ДняНнезалежності України та Дня села Кам’яна Яруга. Це Борисова Віра Василівна, Василенко Маргарита Володимирівна, Васильєв Олександр Михайлович, Великогорський Володимир Валерійович, Водницька Аліна Олександрівна, Григоренко Надія Євгеніївна, Демков Денис Миколайович, Долганін Дмитро Олександрович, Капсамун Наталія Петрівна, Киченко Олена Миколаївна, Ковальова Наталія Василівна, Лізогубова Ольга Сергіївна, Левченко Лариса Іванівна, Линицький Павло В’ячеславович, Мальонкіна Наталія Валентинівна, Мацук Надія Володимирівна, Михайлов Олексій Миколайович, Положай Світлана Володимирівна, Проскуріна Лідія Андріївна, Савченко Ганна Геннадіївна, Хіміч Ніна Кирилівна, Черненко Любов Федорівна, Шведа Богдан Андрійович, Шурхно Ольга Миколаївна,  Родина Ковтунів: Наталія Геннадіївна та Сергій Миколайович, Родина Шевченків: Валентина Макарівна та Тарас Валентинович.

Кожний з нагороджених отримав імбирний пряник у вигляді мапи України з патріотичним написом «Україна понад усе».

На свято свої картини на тему російсько-української війни виставив художник Олексій Михайлов.

Святковий захід пройшов у дружній і теплій атмосфері, сповненій радісних моментів, духу колективізму і патріотизму. Кожен з учасників наголосив, що і в подальшому буде підтримувати наших Захисників і Захисниць, щоб найскоріше настала Перемога і довгоочікуваний Мир. А в старостаті села і надалі готові організовувати грошові збори на підтримку українського війська.

Слава Збройним Силам України! Слава Україні!