Звіт старости Великобабчанського старостинського округу Авета АВЕТЯНА за 2023 рік

Шановні громадяни, відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” я як староста Великобабчанського старостинського округу звітую перед своєю громадою про роботу старостинського округу, утвореного в листопаді 2021 року у складі Чугуївської міської територіальної громади.

Керуючись Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про старосту та іншими нормативно-правовими актами, що визначають порядок моєї діяльності, я звітую перед вами про роботу за 2023 рік.

Як староста представляю інтереси жителів сіл Велика Бабка та Піщане, які входять до складу старостинського округу. Округ включає до себе 300 домогосподарств, де проживають 570 мешканців (у т.ч. ВПО).

Цей рік моєї роботи на посаді старости Великобабчанського старостинського округу пройшов у співпраці з Чугуївською міською радою, населенням старостинського округу, керівниками підприємств, установ та  організацій.

Прийом громадян проводжу за місцем роботи, в межах робочого часу та в позаробочий час за місцем проживання жителів сіл.

Відповідно до повноважень старости, брав участь у засіданнях комісії з питань захисту прав дитини, сприяв роботі пересувного відділення “Укрпошти”, інформував населення щодо видачі пенсіонерам пенсій, соціальних виплат, субсидій і важливих подій, які відбуваються в окрузі, брав участь в організації виконання розпоряджень начальника міської військової адміністрації на території старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням, вів облік особистих селянських господарств.

Здійснював моніторинг стану дотримання прав і законних інтересів мешканців округу в сфері соціального захисту, культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства, реалізації ними права на освіту та медичну допомогу.

Впродовж звітного періоду видавав довідки, витяги та характеристики різного характеру; акти обстеження матеріально-побутових умов; проводив консультування громадян (при особистому зверненні та за допомогою засобів зв’язку) з різних питань. Працюю для покращення умов життя та побуту мешканців. Не допускаю на території старостинського округу дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам територіальної громади та держави.

Дотримуюся правил службової етики, встановлених законодавчими актами України.

Відповідно до своїх обов’язків щоденно здійснював моніторинг благоустрою населеного пункту, вживав заходи щодо підтримання його у належному стані.

Впродовж 2023 року було проведено таку роботу:

1. Засипано дороги села Велика Бабка щебенем та зрізом асфальту.

2. Проведено грейдування вулиць с. Велика Бабка та с. Піщане.

3. Відремонтовано порушений міст в с. Піщане.

4. Проведено благоустрій сільського ставку: побудовано зону відпочинку.

5. Відремонтовано покрівлю будівлі Великобабчанського ліцею.

За період 2023 року мешканці були повністю забезпечені медичним обслуговуванням. Щотижнево здійснюється виїзд лікаря Чугуївського центра сімейної медицини сімейного до Великобабчанського ФАПу.

Водопостачання села підтримувалось у належному стані, всі аварійні ситуації було своєчасно усунено за допомогою активної участі мешканців села.

На високому рівні було організовано допомогу незахищеним верствам населення. Впродовж року гуманітарну допомогу було надано мешканцям села та особам, що мають статус ВПО, а саме: видача продуктових наборів, одягу, побутових речей, грошова допомога для придбання твердого палива, надання правової та психологічної допомоги тощо.

Попри бойові дії, в селі проводилися і культурні заходи для дітей та дорослих, а саме: відеопривітання та відеоконцерти до державних та професійних свят, проведено свята до Дня захисту дітей, Дня Конституції, організовано виступ клоуна, проведено виставки робіт мешканців села, організовано заходи щодо вшанування загиблих під час Другої світової війни.

Протягом року великобабчанці і внутрішньо переміщені особи, згуртувавшись, допомагали Захисникам і Захисницям, які боронять країну від російського агресора. Відправляли на різні напрямки фронту військовим окопні свічки, які робили самі, смаколики, закрутки, продукти харчування, теплі речі. Також донатили на необхідні для військових речі і дарували до свят.

Найважливішим у своїй роботі вважаю взаєморозуміння, співпрацю та довіру мешканців старостату, керівництва громади, керівників підприємств, установ у спільному вирішенні проблем та досягнення гармонії і порозуміння в такий важкий для держави час.

Дякую за підтримку і співпрацю всім жителям старостинського округу, працівникам Чугуївської міської ради, особливо міському голові Галині МІНАЄВІЙ, які працюють для розвитку нашої рідної громади.

Перемога за нами! Все буде Україна! Слава ЗСУ! Слава Україні!

Староста Великобабчанського старостинського округу Авет АВЕТЯН