Звернення начальника Чугуївської міської військової адміністрації Галини Мінаєвої з нагоди 180-річчя від Дня народження Іллі Рєпіна

Дорогі земляки!

5 серпня ми відзначаємо знаменну дату в житті нашого міста та нашої громади – 180-річчя від дня народження нашого всесвітньо відомого земляка, художника Іллі Юхимовича Рєпіна. Ці серпневі дні багаті й на інші ювілейні дати в культурному житті Чугуєва – 55 років тому почав свою роботу Художньо-меморіальний музей І. Ю. Рєпіна, протягом 40 років радо відчиняє двері для відвідувачів Художня галерея.

Завдяки імені Рєпіна наше місто стало відомим на весь світ як батьківщина талановитого художника. Чугуїв займав особливе місце в житті художника – саме тут його захопила безмірна любов до живопису, тут з-під його пензля вийшли перші полотна, звідси почався його шлях до всенародного визнання.

Попри війну, ми у Чугуївській громаді не мали права оминути увагою цю важливу дату, адже достойно відзначити ювілей Іллі Юхимовича – для нас справа честі. Навіть під час Другої світової війни, у 1944 році, чугуївці вишукали можливість на гідному рівні вшанувати сторічний ювілей Рєпіна. Безмежна вдячність нашим захисникам – саме завдяки їм ми маємо можливість сьогодні проводити культурні заходи у нашій громаді.

Сьогодні ім’я великого майстра зобов’язує всіх нас, жителів Чугуївської громади, дбайливо ставитися до культурно-історичної спадщини міста, розвивати художні традиції, дбати про збереження історичних пам’яток, пов’язаних з І.Ю. Рєпіним. Висловлюю щирі слова подяки всім працівникам і ветеранам музейної сфери, краєзнавцям-ентузіастам, жителям громади, які бережуть для нащадків духовні і матеріальні цінності, пов’язані з ім’ям Рєпіна. Ми пишаємося нашою безцінною культурною спадщиною і знаменитим земляком Іллею Рєпіним!

Начальник Чугуївської міської військової адміністрації Галина Мінаєва.