Які послуги надає відділення денного перебування Територіального центру

Відділення денного перебування Територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) Чугуївської міської ради надає послугу соціальної адаптації. Ця велика державна соціальна послуга складається з багатьох оздоровчих та дозвіллєвих заходів.

Підопічні Територіального центру із задоволенням відвідують заходи медичного призначення фізіотерапевтичного кабінету:

– ампліпульс;

– сеанси магнітотерапії;

– фоно-електрофорез;

– КУФ;

– інгаляції.

Також до цього блоку належать заходи оздоровчого масажу, лікувально-фізичні вправи, соляна кімната, ароматерапія та вживання кисневої пінки.

Масажний кабінет відділення пропонує підопічним за медичними показниками мануальний масаж або масаж аплікаторами Ляпко.

У залі ЛФК відвідувачі мають змогу оздоровлюватись  фізичними вправами та заняттями на тренажерах під керівництвом фахівця з фізичної реабілітації.

Взагалі, фізичні вправи впливають на поліпшення як фізичного, так і емоційного стану людей похилого віку, мають цілеспрямовану дію на весь організм.

Завдяки правильно підібраному комплексу силової та рухової активності стимулюється імунітет, поліпшується робота дихальної та серцево-судинної системи, укріплюється кістково-м’язовий апарат.

Соляна кімната також виконує як оздоровчу функцію, так і функцію психологічного розвантаження.

Всі ці заходи проводяться згідно призначень сімейного лікаря, за індивідуальнім графіком.

Традиційні групові заходи на даний час дещо обмежені.

Великим попитом у підопічних Територіального центру користуються мистецькі студії та клуби за інтересами. На сьогодні у відділенні денного перебування працюють студії «Живопис», «Чугуївська кераміка».

Під керівництвом інструктора з трудової адаптації підопічні виготовляють різні творчі вироби у клубі «Рукоділля».

У важкі воєнні часи потреба у творчої діяльності стрімко зростає. Робота підопічних тут має велике психологічне і практичне значення. Використання творчого потенціалу несе заспокійливий ефект, пригнічує тривогу, підвищує настрій і повсякденну активність. Крім того відвідувачі с задоволенням долучаються до створення всіляких виробів, які потребують наші захисники.

Активно працює танцювальній клуб «Грація».

Після тривалої перерви слухачі Університету ІІІ віку мають змогу зібралися у приміщенні Територіального центру та опанувати себе у новому клубі, відкриття якого заплановано у межах діяльності Університету в листопаді цього року. Також планується проведення навчального циклу з цифрової грамотності з фахівцями Благодійної Організації «Міжнародний комітет порятунку».

На даний час послуги соціальної адаптації є дуже затребувані, адже значною мірою впливають на позитивність життєдіяльності підопічних Терцентру, надають заряд бадьорості, підвищують здатність до самообслуговування, що є важливим впливом на соціальну активність мешканців всієї громади.