Як зменшити вплив забрудненого повітря

За повідомленнями Українського гідрометеорологічного центру, в Україні спостерігається значне погіршення якості повітря через потрапляння пилу з району Каспію.

Ситуація триватиме орієнтовно до п’ятниці 4 жовтня. Дрібний пил осідає в Полтавській, Дніпропетровській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях. Невелика кількість також потрапляє на територію Черкаської та Кіровоградської областей.

На Київщину, Житомирщину та північ Вінниччини пил потрапляє разом із димом, що шириться з-за меж України з північного сходу. Якість повітря у цих регіонах, а також на Чернігівщині та Сумщині, може погіршуватися через переміщення оксиду вуглецю із задимленням.

Центр громадського здоров’я нагадує, як захиститися в умовах забруднення повітря:

• Не виходьте на вулицю без нагальної потреби;
  • Зачиніть вікна та двері, ущільніть отвори підручними засобами (скотч, зволожена тканина);
  • Вимкніть вентиляційні системи, які затягують повітря з вулиці;
  • Увімкніть очищувач повітря або систему кондиціювання з фільтрацією повітря — якщо є;
  • На вулиці використовуйте респіратор або захисну маску. За їхньої відсутності прикрийте рот і ніс зволоженою тканиною;
  • Проводьте вологе прибирання вдома й на робочих місцях;
  • Поставте наповнені водою посудини з великою площею поверхні для додаткового зволоження повітря в приміщенні;
  • Приймайте душ кілька разів на день;
  • Пийте воду. Для дорослих норма 2-3 літри на день. Також для відновлення втрачених солей та мікроелементів варто пити мінеральну лужну воду.

Довіряйте лише офіційним джерелам інформації.