Чугуївська міська рада Харківської області

2024 рік став роком активної співпраці з міжнародними партнерами, що дозволило залучити значні ресурси для відновлення та розвитку Чугуївської громади. Загальна сума залучених коштів склала майже 272 мільйони гривень, а основний фокус був спрямований на забезпечення сталого проходження опалювального сезону та зміцнення критичної інфраструктури.

Зважаючи на те, що неодноразово ціллю ворога ставали об’єкти критичної інфраструктури, громада готувалася до будь-яких сценаріїв розвитку подій. 2023 року під час візиту представників посольства Чеської Республіки до громади, начальником Чугуївської міської військової адміністрації Галиною Мінаєвою було досягнуто домовленості щодо поставки в громаду 4 когенераційних установок на додаток до ще двух, що вже були поставлені у 2023 році. Поставка цих 4 когенераційних установок дозволяє забезпечити стале проходження опалювального сезону 86 багатоквартирних житлових будинків, 9 закладів освіти та 16 бюджетних організацій. Потужність двох з цих установок становить по 200 кВт, одна з цих установок –  на 120 кВт та ще одна –  потужністю 530 кВт. Загальна вартість 4 установок – 72 571,9 тис. грн.

На фотографії зображена одна з когенераційних установок, отриманих від Чеської Республіки 2024 року. Виглядає як синя коробка з трубами зверху. Загалом від Чеської Республіки отримано 6 когенераційних установок, 4 з них отримано в 2024 році, 2 - в 2023 році.

Ще 2 когенераційні установки потужністю по 70 кВт отримані від Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Отриманні установки підключені до 2 котелень в с-щі Кочеток, що дозволяє забезпечити стале проходження опалювального сезону для 1,5 тис. мешканців 24 багатоповерхових житлових будинків селища. Вартість переданого обладнання – 10 367,1 тис грн.

На фото - когенераційна установка, виглядає як шафа на автомобільних колесах. Ще дві когенераційні установки установки отримано від Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), встановлені в селищі Кочеток.

Додатково, для посилення енергетичної стабільності селища Кочеток, від Міжнародної організації з міграції отримано модульну котельню.

Завдяки участі в грантовому конкурсі Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), що проводився в рамках проєкту «Підвищення енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», вдалося залучити фінансування на обладнання котелень, каналізаційних насосних станцій та водонасосних станцій громади частотними перетворювачами. Сума залученого гранту від GIZ – 199,5 тис євро. За звітний рік витрачено 5 670,0 тис грн грантових коштів, з них 2422,7 тис грн були спрямовані на придбання обладнання для КП «Чугуївтепло», 3247,3 тис грн – КП «Чугуїввода».

Тривала робота і над поповненням парку спецтехніки для наших комунальних підприємств. КП «Чугуїввода» у рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» отримано екскаватор-навантажувач JCB 4CX SITEMASTER, а також комплект шин для нього. Для потреб цього ж підприємства Міжнародний комітет Червоного Хреста передав екскаватор-навантажувач JCB 3CX SITEMASTERВід Фонду «Партнерство за сильну Україну» отримано навісне обладнання. Tetra Tech ES Inc у рамках проєкту енергетичної безпеки, який фінансується USAID, передано екскаватор – навантажувач Backhoe Loader JCB 3CX SITEMASTER для КП «Чугуївтепло». 

На фото зображено жовтий екскаватор JCB.
У рамках Проєкту енергетичної безпеки, від Програми USAID отримано екскаватор, що сьогодні використовується КП "Чугуївтепло"

Комунальне підприємство «Чугуївський комунальний комплекс» на підтримку заходів Програми комплексного відновлення отримало від Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) спеціалізовану техніку з утримання вулиць та доріг у літню пору року (тракторний причеп) ERDEMLI TRA-VAC 500.

На фото зображений тракторний причеп зі спеціальною технікою з утримання вулиць та доріг в літню пору року ERDEMLI TRA-VAC 500, отриманий від Програми USAID DOBRE 2024 року

Також за підтримки Програми USAID DOBRE облаштовано торгівельну зону в селищі Кочеток. Вартість переданого обладнання становить 1642,8 тис грн. Ще один проєкт, реалізований у співпраці з Програмою DOBRE, був направлений на відкриття молодіжного простору в одному з укриттів громади.

Особлива увага звертається на забезпечення належного функціонування КНП «Чугуївська центральна лікарня ім. М.І. Кононенка» Чугуївської міської ради Харківської області. Для забезпечення стабільного функціонування закладом ведеться постійна співпраця з представниками міжнародних та національних організацій: сума залучених коштів на оновлення медичного обладнання, інструментів, забезпечення медичними препаратами становить більше 30 млн грн.

Окрім того, Всесвітньою організацією охорони здоров’я 2024 року завершено проєкт «Реконструкція системи теплопостачання із встановленням резервної блочно-модульної котельні» для лікувально-діагностичного відділення №1. Потужність котельні становить 700 кВт, а загальна вартість робіт – 7 027,3 тис грн. Ще одну котельню, яка розрахована на опалення головного лікувального корпусу та корпусу матері та дитини, облаштовано у співпраці з Міжнародним комітетом Червоного Хреста, сума залучених коштів становить 1 199,6  тис грн.

На фото зображено блочно-модульну котельню для опалення поліклінічного відділення, встановлену в Чугуївській лікарні у співпраці з Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Ще одну котельню встановлено в рамках співпраці з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста (для опалення корпусу матері і дитини)

Завдяки участі в грантовому конкурсі Програми USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», вдалося оновити комп’ютерне обладнання в Лікарні, на що було залучено ще 4,9 млн грн.

На фото зображено коробки з комп'ютерною технікою, обклеєні логотипом USAID. Завдяки перемозі в грантовому конкурсі USAID медичний персонал лікарні має змогу працювати на сучасному комп'ютерному обладнанні.

Ще один вагомий проєкт, реалізований у сфері охорони здоров’я, – отримання від Чеської Республіки медичного обладнання для 6 загальнотерапевтичних кабінетів, 1 кабінету одноденної хірургії та 1 кабінету гінекології на суму 24,1 млн грн.

На фото зображено 4 медичних кабінети. Від Чеської республіки 2024 року отримано обладнання для 6 загальнотерапевтичних кабінетів, 1 кабінету одноденної хірургії та 1 кабінету гінекології.

Ще один проєкт, реалізований у співпраці з Чеською Республікою – проєкт «Мобільний житловий комплекс». Завдяки його реалізації Чугуївська громада отримала 8 наметів для розміщення, облаштованих розкладними ліжками, матрацами, тумбами, 4 намети загального користування, облаштованих столами, стільцями, 4 санітарних контейнера з туалетами та душовими та 4 міні-кухні з холодильниками та електроплитами.

«Мобільний житловий комплекс» розрахований на 64 особи. Отримане обладнання дозволить значно підвищити спроможність Чугуївської громади реагувати на надзвичайні ситуації, оперативно забезпечувати людей необхідними умовами для тимчасового проживання, харчування та гігієни. Вартість переданого обладнання становить 16,5 млн грн.Оскільки освітній процес ведеться в громаді виключно в онлайн форматі, для організації належного процесу онлайн навчання, Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Управлінню освіти передано надані Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) ноутбуки, сумки для ноутбуків, навушники, комп’ютерні миші (всього 1847 комплектів) на суму 17 479, 6 тис. грн.

На фото зображено 2 ноутбуки HP з логотипами GPE, Unicef та Євросоюзу. Для належної організації офлайн навчання від ЮНІСЕФ отримано 1847 комплектів комп'ютерного обладнання.

Також співпраця з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) дозволила оснастити Комунальне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» легковим автомобілем Suzuki Vitara.

На фото зображено білий автомобіль з логотипом Unicef та Міністерства охорони здоров'я України та малюнками сонця, зірок і хмари в дитячому стилі. У рамках співпраці з Дитячим фондом ООН отримано автомобіль для Чугуївського міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Співпраця з ЮНІСЕФ, незважаючи на всі виклики, пов’язані зі збройною агресією рф, відкрити у громаді два нові простори – це молодіжний центр «КАМПУС» та «Центр життєстійкості».

На фото зображено кабінети Молодіжного центру "КАМПУС", відкритого за підтримки ЮНІСЕФ 2024 року, а також групу людей, позуючих на фоні стіни з логотипом CAMPUS
На фото зображено кабінети Центру Життєстійкості, включно з кімнатою для дітей та їдальнею. Центр Життєстійкості - громадський соціальний простір формування соціальної згуртованості, підтримки психічного здоров'я населення, а також забезпечення застосування комплексного підходу до надання соціальних послуг та інших послуг з підтримки осіб або сімей, які проживають на території територіальної громади.

З метою надання послуг з  надолуджоючої освіти та психологічної підтримки закладами освіти від ЮНІСЕФ отримано обладнання та меблі на суму 1 813,4 тис грн.

Вагомим партнером Чугуївської міської ради залишається програма міжнародно-технічної допомоги «Фонд «Партнерство за сильну Україну». Участь у Програмі дозволила ліквідувати пошкодження внаслідок ракетних обстрілів будівлі Комунальної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «ШАНС». КЖРЕП м. Чугуєва забезпечено автомобілем для аварійно-ремонтної бригади, тарпауліном та OSB плитами для оперативної ліквідації наслідків ворожих обстрілів, а відремонтоване за кошти місцевого бюджету приміщення Чугуївського відділення КНП Харківської обласної ради «Центр екстреної (невідкладної) медичної допомоги та медицини катастроф» оснащено сучасним обладнанням та меблями. Окрім того, участь у програмі дозволила частково оновити комп’ютерне обладнання для фахівців міської ради, що відповідають за комунікацію з мешканцями громади, та оновити комп’ютерне та реабілітаційне обладнання для КУ «ШАНС».

На фото зображено їдальню та коридор приміщення Чугуївської швидкої. Співпраця з Фондом "Партнерство за сильну Україну" дозволила облаштувати відремонтовані за кошти місцевого бюджету приміщення Чугуївської швидкої меблями та обладнанням.

Ще з десяток інших проєктів було впроваджено у співпраці з благодійними фондами та громадськими організаціями, як національними, так і міжнародними. Велася співпраця і з містами-партнерами громади.

На картинці зображено карту світу, на якій виділені міста-партнери громади та їх розташування в світі. Список міст: Уілмінгтон (США), Харпсвел (США), Клірфілд (США), Мадейра (США), Шербур-Ан-Контантен (Франція), Дандерид (Швеція), Старий Сонч (Польша), Нордгорн (Німеччина), Козєніце (Польща), Кулдіга (Латвія), Куворден (Нідерланди).

2024 року мешканці міста Харпсвелл провели вже другий фандрейзинговий збір. У результаті його проведення вдалося зібрати 31 тис доларів: на ці кошти було придбано обладнання для пологового відділення Чугуївської лікарні.

На фото зображено групу людей з українськими прапорами під час проведення збору коштів на підтримку Чугуївської громади (м. Харпсвелл, штат Мен, США)

Фото зроблені під час проведення збору коштів на підтримку Чугуївської громади (м. Харпсвелл, штат Мен, США)

Також 2024 року у співпраці з містами Нордхорн (Німеччина), Куворден (Нідерланди) та Шербур-ан-Котантен (Франція) вдалося організувати дві культурно-дозвіллєві поїздки для дітей громади закордон.

Поділитись
Перейти до вмісту