У Чугуївській громаді створена Спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі

У Чугуївській міській територіальній громаді, за сприяння UNFPA та Фонду OOH у галузі народонаселення, за фінансової підтримки USAID, створена Спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Підтримка осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, є одним з основних видів захисту населення під час гуманітарного реагування, який будується на основі принципів безпеки, конфіденційності, поваги та недискримінації.

Основна мета діяльності спеціалізованої служби – це сприяння у задоволенні соціальних потреб осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах, через домашнє насильство та насильство за ознакою статі.

Спеціалізована служба:

• проводить психологічне обстеження постраждалої особи та організовує надання їй, за потреби, первинної психологічної підтримки;
  • надає постраждалій особі або її законному представнику інформацію про права такої особи, а також про можливості, функції та повноваження суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі;
  • визначає необхідність в екстреній психологічній допомозі та вирішує питання щодо направлення постраждалої особи до загальної чи спеціалізованої служби підтримки постраждалих осіб;
  • інформує постраждалих осіб про заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися, відповідно до їх потреб з урахуванням психофізичного стану, спричиненого домашнім насильством.

Надання соціальних послуг спеціалізованою службою постраждалим особам здійснюється на безоплатній основі відповідно до державних стандартів надання соціальних послуг.

Якщо у Вас або у ваших рідних та знайомих виникли проблеми, пов’язані з домашнім насильством або насильством за ознакою статі, не зволікайте, звертайтеся за телефоном 0505575709.

Вас вислухають, підтримають, допоможуть!