У Чугуївській громаді продовжується послідовна робота з укладання партнерських відносин з європейськими містами

19 вересня 2024 року начальник Чугуївської міської військової адміністрації Галина Мінаєва мала змістовне спілкування з представниками французького муніципалітету міста Шербур-ан-Котентен.

Шербур-ан-Котентен – муніципалітет у Франції, у регіоні Нижня Нормандія. Його населення складає 77 808 осіб. Головними галузями економіки є виробництво вітряків, кораблебудування та промисловий вилов риби.

Цього року було укладено Меморандум про організацію літнього дозвілля українських дітей між містом Шербур-ан-Котентен, Чугуївською міською радою Харківської області та Програмою «Європа Прихисток» під егідою «Бібліотеки без кордонів Бельгія».

В результаті 16 дітей Чугуївської громади віком від 11 до 17 років відвідали місто Шербур-ан-Котентен. Серед них були діти загиблих та поранених захисників України, а також діти військових. Протягом 2 тижнів нашими французькими друзями для них було організовано насичену програму: відвідування музеїв, виставок, екскурсії містом, морські прогулянки, зустрічі з однолітками в молодіжних центрах, ознайомлення з традиційними для Франції спортивними іграми, відвідування басейну.

Сьогодні Галина Мінаєва мала можливість висловити величезну вдячність французьким партнерам за надану ними чугуївським дітям можливість хоча б тимчасово відволіктися від жахіть війни, побачити, як живуть європейці, та поспілкуватися зі своїми однолітками з Франції.

Говорили і про напрямки подальшого партнерства. Окрім нових візитів дитячих делегацій у Францію, воно наразі може містити співпрацю закладів освіти. Також домовились про підписання найближчим часом Акту про співдружність між нашими громадами.

Попри складні часи для України, коло друзів Чугуївської громади шириться.