Чугуївська міська рада Харківської області

Турбота поруч: Чугуївський терцентр забезпечує соціальні послуги для тих, хто цього потребує

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чугуївської міської ради забезпечує надання соціальних послуг жителям громади, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Відповідно до переліку соціальних послуг, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 03.09.2012 №537, територіальним центром надаються соціальні послуги: догляду вдома, консультування, паліативний догляд.

Відділення соціальної допомоги вдома створено для надання соціальних послуг за місцем проживання/перебування одиноким громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності (мають III, IV, V групи рухової активності) та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком, а саме:

  • громадянам похилого віку;
  • особам з інвалідністю (які досягли 18-річного віку), крім осіб з інвалідністю унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»;
  • особам з інвалідністю, у тому числі з психічними та поведінковими розладами (крім осіб, які страждають на психічні розлади і вчинили суспільно небезпечні діяння та отримують психіатричну допомогу в примусовому порядку за рішенням суду);
  • хворим (з числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці).

Відділення не здійснює надання соціальних послуг громадянам, які потребують цілодобового стороннього догляду.

Фахівці відділення соціальної допомоги вдома:

  • постійно виявляють, формують електронну базу даних та визначають індивідуальні потреби у наданні соціальних послуг: громадян похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ України;
  • забезпечують проведення обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян похилого віку, інвалідів та громадян, які опинились у складній життєвій ситуації, разом із представниками закладів охорони здоров’я, житлово-комунальних служб, громадських організацій з визначенням потреб у необхідності надання різних видів соціальних послуг;
  • сприяють впровадженню платних соціальних послуг;
  • забезпечують впровадження інноваційних соціальних послуг.
  • У відділенні соціальної допомоги вдома кожному отримувачу соціальної послуги особисто закріплюється соціальний робітник, який стає професійним представником, посередником у різних службах громади та надійним помічником у вирішенні життєвих проблем.

Основні заходи, що складають зміст соціальної послуги догляду вдома, а саме:

  • Допомога в самообслуговуванні: допомога у вмиванні, обтиранні, обмиванні; вдяганні, роздяганні, взуванні; заміні натільної білизни; заміні постільної білизни; купанні; миття голови; розчісуванні; голінні; обрізанні нігтів; користуванні туалетом.
  • Ведення домашнього господарства: закупівля та доставка продуктів харчування, медикаментів, промислових товарів; приготування (допомога в приготуванні) їжі; прибирання (допомога в прибиранні) житла; прання та прасування білизни, миття та обклеювання вікон, піднесення вугілля, дров, розпалювання печей, дрібний ремонт одягу, розчистка снігу, доставка води з колонки, допомога при консервації овочів та фруктів.
  • Допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами: виклики лікаря, комунальних служб, транспортних служб, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я.
  • Допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними.
  • Психологічна підтримка (бесіди, спілкування, мотивація до активності, консультації психолога).
  • Надання інформації з питань захисту населення.
  • Допомога в отриманні безоплатної правової допомоги.
  • Допомога в оформленні різних видів документів, субсидій і внесення платежів.
  • Інші соціальні послуги.

Послуга догляду вдома здійснюється на безоплатній основі, на платній основі, з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг.

Відділення соціальної допомоги вдома працює за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, буд. 20, телефони: (05746) 2-32-01; 066-99-175-83.

Поділитись
Перейти до вмісту