ГОНЧАРОВ Віталій Іванович

Народився 30.10.1989 року в селищі Малинівка Чугуївського району Харківської області в сім’ї військовослужбовця. У 2007 році закінчив Чугуївську гімназію №5 Чугуївської міської ради Харківської області. В 2011 році закінчив академію внутрішніх військ МВС України (м. Харків) та направлений в розпорядження управління Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України. Службу проходив на посаді командира 2-ї роти 3 -го батальону 47 полку спеціального призначення Внутрішніх військ «Тигр» управління  Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України.

Уся родина Гончарових, окрім мами, – військові.

Батько Віталія пенсіонер МВС України, обидва старші брати теж у погонах. Становище в сім’ї було досить складне: мама дуже хворіла. Після смерті сина вона невдовзі померла. У 2023 році помер і батько Віталія.

Сімейний стан: не одружений.

«Він встиг прослужити лише 2,5 роки, – каже брат загиблого, Євген. – Закінчив академію внутрішніх військ МВС України, в якій я зараз викладаю. Тут же зустрів свою дівчину – Валерію. Молоді люди планували одружитися, але не склалося. У січні 2014 року Віталіка разом з підрозділом, у якому проходив службу, направили до м. Києва, а Валерія на нього чекала. Валерія у Харкові працювала в МВС».

Обставини смерті:

18 лютого 2014 року, приблизно о 21.00 годині, під час сутичок із мітингувальниками отримав вогнепальне поранення на вул. Інститутській в місті Київ. За словами товаришів по службі, з даху однієї з будівель з вогнепального вистрілив невідомий. Кулею «Польова-б» 12-го калібру Куля снайпера влучила у шию. Лікарі боролися за життя хлопця, але він помер у кареті швидкої допомоги («Смерть викликана вогнепальним пораненням шиї» – висновок експерта від 21.02.2014 №573).

22.02.2014 відбулася Церемонія прощання з загиблим у будівлі Українського музичного театру, що знаходиться на центральній площі Леніна у кримській столиці. Вшанувати пам’ять загиблих бійців зібралося близько п’яти тисяч людей. Окрім простих мешканців, сюди приїхали і колеги загиблих – співробітники спецпідрозділів поліції.

24.02.2014 церемонія прощання з Віталієм відбулася в Районному будинку культури міста Чугуїв.

Поховали Віталія на цвинтарі у селищі Малинівка Чугуївського району Харківської області.