17 січня представники служб у справах дітей, центру надання соціальних послуг та інші фахівці, які працюють із сімейними формами виховання у Чугуївській громаді, взяли участь у тренінгу на тему: «Перенаправлення як метод соціальної роботи у підтримці сімейних форм виховання. Карти перенаправлення у різних ситуаціях».
Навчання проходило у рамках проєкту ЮНІСЕФ «Посилення альтернативного догляду через підтримку реформи кращого догляду в Харківській області».
Мета тренінгу: допомогти громадам розробити карту перенаправлень, яка стане ефективним інструментом для підтримки батьків сімейних форм виховання. Вона міститиме чіткий алгоритм дій і контакти служб та організацій, які надають допомогу в різних життєвих ситуаціях.
Тренерами на заході були: Наталія Варцабюк, експертка з підвищення кваліфікації спеціалістів у справах дітей та соціальних служб і Лариса Ліверець, спеціалістка з інформаційного забезпечення сімейних форм виховання.
Під час тренінгу учасники:
- Актуалізували знання щодо перенаправлення (переадресації) як одного з методів соціальної роботи у підтримці сімейних форм виховання на рівні громади.
- Сфокусували увагу на залученні ресурсів громади та їх місця у процесі підтримки сімейних форм виховання.
- Напрацювали карту перенаправлення для різних ситуацій, які виникають в сімейних форм виховання відповідно до наявного ресурсу громади.
За результатами тренінгу учасники визначили основні переваги, які дає карта перенаправлень, а саме:
- Підвищення якості соціальної роботи. Завдяки впорядкованій та структурованій інформації фахівці можуть надавати більш якісну та своєчасну підтримку.
- Зменшення навантаження на служби. Чіткий механізм перенаправлення дозволить ефективніше використовувати наявні ресурси.
- Зміцнення співпраці. Карта сприятиме налагодженню взаємодії між різними організаціями, установами та службами, що працюють у громаді.