23 січня цього року Кабмін ухвалив порядок створення центрів життєстійкості і відтепер такі центри за підтримки ЮНІСЕФ будуть створені в багатьох територіальних громадах, в тому числі і в нашій. У таких просторах фахівці надаватимуть психосоціальну підтримку мешканцям. Центри зекономлять громадянам час на пошук інформації, направлять їх до відповідних спеціалістів або органів та установ й підкажуть, як отримати потрібну послугу.
Створення таких центрів необхідне, адже під час повномасштабної війни українці щодня живуть під впливом стресу, а мешканці громад, особливо в малих населених пунктах, не мають доступу до кваліфікованої психологічної допомоги. Мета ініціативи – навчити людей справлятися зі стресовими ситуаціями, посилити волонтерство на місцях та згуртувати громади.
У рамках проєкту особливу увагу приділятимуть розвитку батьківських навичок та догляду за дітьми, а також психологічній роботі з військовослужбовцями, ветеранами і їх родинами, підтримці ВПО та інших незахищених верств населення. Кожен з просторів буде облаштований за принципами безбар’єрності, інклюзивності та безпеки.
Тож тепер перед чугуївськими фахівцями стоїть завдання отримати необхідні навички для роботи в таких центрах або співпраці з ними. Під час дводенного тренінгу, який проводила національна консультантка ЮНІСЕФ Ірина Єременко, його учасники отримали теоретичні та практичні знання з питань концепції життєстійкості, психологічних аспектів роботи з людьми, які потребують допомоги, організації просторів життєстійкості, підвищення стресостійкості, первинної оцінки потреб дітей і родин та багато інших.
Отже, найближчим часом Центр життєстійкості в нашій громаді відчинить свої двері для усіх мешканців, які потребують допомоги.