Оздоровлення дітей з числа пільгових категорій

Постановою Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2024 р. №385 Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в дитячих оздоровчих таборах державних підприємств “Міжнародний дитячий центр “Артек”, “Український дитячий центр “Молода гвардія” і в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей, за принципом “гроші ходять за дитиною” передбачено реалізацію експериментального проєкту оздоровлення дітей за бюджетною програмою “Оздоровлення і відпочинок дітей, які потребують особливої уваги і підтримки, в дитячих оздоровчих таборах».

Категорії, яких стосується експериментальний проєкт: отримувачем бюджетних коштів є один з батьків (особа, яка його/її замінює) дитини (у тому числі зареєстрованої як внутрішньо переміщена особа, що отримує допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам), що виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї.

Умови участі у проєкті: кошти передбачені бюджетом на оздоровлення дитини надходять отримувачу (одному з батьків чи) на банківський рахунок АТ “ПриватБанк”, за умови, що дитина не оздоровлювалася в опікунів поточному році за рахунок коштів державного або місцевого бюджету будь-якого рівня, в розмірі п’яти прожиткових мінімумів.

Порядок оформлення:

1. Відкрити рахунок у ПриватБанку зі спеціальним режимом використання для зарахування бюджетних коштів для придбання путівок.

2. У мобільному додатку ДІЯ очікувати сповіщення про можливість нарахування коштів на оздоровлення; в разі неможливості використання ДІЇ, потрібно звернутися до органів соціального захисту.

3. Після зарахування коштів на рахунок, буде три місяці аби обрати один з дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, який приєднався до публічного договору з надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей (наприклад «Артек», «Молода Гвардія»).

4. Звернутися до керівника обраного дитячого закладу для отримання згоди та підтвердження можливості надання таким закладом послуг з оздоровлення та відпочинку дітей терміном: – на 14 календарних днів – на 21 календарний день.

5. Сплатити путівку.

Обмеження: кошти, які надходять на рахунок, не можуть бути переведені на інший банківський рахунок чи використані не за призначенням