Неточність графіків відключення світла: у «Харківобленерго» пояснили причину

З 25 березня у Харкові та в Харківській області почали діяти графіки відключення світла. З 1 квітня графіки погодинних відключення було оновлено. Зокрема, у Чугуївській громаді у період з 1 по 7 квітня світло мають вимикати з 15.00 до 19.00. Однак споживачі помітили, що вимкнення або увімкнення електроенергії не завжди відбувається у визначений час. В «Харківобленерго» повідомили, що це пов’язано з певними технологічними процесами.

«Графіки доводиться корегувати, і це пов’язано з певними технологічними процесами. Енергетики знають свою справу і роблять все можливе, щоб не допустити перенавантаження мережі, яке в свою чергу може призвести до виходу обладнання з ладу та нових аварійних ситуацій. І так, з певних причин відключати іноді потрібно інакше, аніж прописано у графіку», – пояснили у «Харківобленерго».

Поки що споживачів просять притримуватися існуючих графіків з поправкою на корегування, які застосовують, аби не перенавантажити енергомережу.

«Зараз ми фіксуємо звернення від вас щодо невідповідності годин вимкнення або тривалості відключень. Хочемо запевнити, що ми в курсі і володіємо інформацією у повному обсязі. А також просимо не забувати, що стало причиною ситуації з електропостачанням і кого в цьому треба звинувачувати. Енергетики працюють день і ніч, щоб у ваших оселях було світло. Тому наполегливо просимо вас з розумінням поставитися до відключень не за графіком, а також тих незручностей, які у зв’язку з цим можуть у вас виникати. Наберіться терпіння та за можливості не перевантажуйте кол-центри «Харківобленерго». Енергетики роблять все можливе, щоб якомога швидше покращити ситуацію з електропостачанням у Харкові та Харківській області», – йдеться у повідомленні «Харківобленерго».

Оновлені графіки погодинних відключень електроенергії опубліковані на сайті Харківської обласної військової адміністрації за посиланням: https://kharkivoda.gov.ua/news/126196.