Начальник Чугуївської МВА Галина Мінаєва – про ситуацію в громаді станом на 22 березня

Шановна громадо! Сьогоднішній тривожний ранок став одним з тих, до яких ми з вами послідовно і системно готувались останнім часом. Ворог своїми бомбами та ракетами вчергове випробує нашу з вами міць. Проте і цього разу йому не вдасться нас зломити і залякати.

Ситуація наразі наступна. Внаслідок ракетних обстрілів пошкодження зазнала енергосистема України та, як її частина, енергосистема Харківської області.  Відключення населених пунктів громади відбулось автоматично, без втручання людини. Наразі енергетики роблять все можливе, щоб як скоріше відновити енергопостачання. Перші успіхи вже є. Зокрема, електрику подали до Кочетокського комплексу водопідготовки. Тож наразі триває заповнення водопровідних мереж, і найближчим часом водопостачання Чугуєва буде повністю відновлене.

Дещо складніша ситуація зараз в Клугино-Башкирівці, де через відсутність електроенергії маємо проблеми не тільки з водо-, але й з теплопостачанням. Наразі всі профільні служби працюють над тим, щоб запустити генератори на об’єктах інфраструктури цього мікрорайону. Необхідний запас пального маємо. Плануємо поки що подавати воду та тепло в Клугино-Башкирівці за графіком.

Що стосується сільських населених пунктів громади, то тут також відсутня електроенергія та частково відсутнє водопостачання. В Зарожному та Великій Бабці тривають роботи з наповнення водонапірних башт за допомогою генераторів. В Кам’яній Ярузі, як і в місті, водопостачання відновиться після заповнення мереж ПВКХ “Дінець”.

В даний момент в місті працюють п’ять пунктів незламності, де мешканці можуть зарядити свої гаджети та підключитися до мережі інтернет. Працює такий пункт і в дитячому садку в Клугино-Башкирівці. Отже, приводів для відчаю та паніки немає. Всі комунальні служби громади працюють на повну потужність. В звичайному режимі працює лікарня та інші життєво важливі установи.

Нам треба лише набратись трохи терпіння і дочекатися, коли наші самовіддані та героїчні енергетики ліквідують наслідки ворожих обстрілів.

Дуже дякую вам за розуміння і мужність, дорогі мої земляки.

Галина Мінаєва, начальник Чугуївської міської військової адміністрації.