МИРШАВИЙ Олексій Вікторович (позивний – ЛІСНИК)

Народився 21.05.1988 в м. Луганськ. Закінчив Луганську загальноосвітню школу №51. По закінченню школи працював лісничим в Станиці Луганській.

До підписання контракту зі Збройними Силами України проживав в м. Сєвєродонецьк. До лав Збройних Сил України був призваний Біловодським РВК Луганської обл. 03.05.2019. Службу проходив на посаді командира відділення – командира машини 1 механізованого відділення 1-го механізованого взводу 3-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону 92-ї окремої механізованої бригади та проживав разом з сім’єю в місті Чугуїв.

Багаторазово виявляв особисту мужність і героїзм у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Указом Президента України №447/2022 від 26 червня 2022 року, «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. Цю нагороду Олексія було передано начальником Чугуївської міської військової адміністрації його дружині в листопаді 2023 року.

Сімейний стан:

Мати: Миршава Людмила Вікторівна.

Три його брати та сестра проживають в Станиці Луганській (на тимчасово окупованій території).

Дружина: Березніченко Катерина Олександрівна, під час служби Олексія в бригаді, протягом 2022 року, проживала в місті Чугуїв. Після смерті чоловіка виїхала з міста і проживає в м. Павлоград Дніпропетровської області.

Син: Миршавий Ярослав 2018 р.н. проживав разом з батьками в місті Чугуїв, а потім з матір’ю переїхав в м. Павлоград Дніпропетровської області.

Обставини загибелі:

Був командиром ударно-штурмової групи. 02.11.2022 його група брала участь в штурмі населеного пункту Новоселівське Сватівського району Луганської області. Під час бойових дій він загинув, але тіло залишилося на території, підконтрольній ворогу. Він вважався безвісти зниклим і лише 07.11.2022 його побратимам удалось дістати його тіло.

Похований на Алеї пам’яті на кладовищі №5 м. Чугуїв 14.11.2022.

Указом Президента України №447/2022 від 26 червня 2022 року «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №394/2023 «Про присвоєння О.Миршавому звання Герой України».

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю:

Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» МИРШАВОМУ Олексію Вікторовичу – молодшому сержанту (посмертно).

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ 8 липня 2023 року.