Харківська обласна військова адміністрація оголосила про проведення обласного щорічного конкурсу «Кращі за покликанням»

Він стартує 14 листопада 2024 року.

Мета Конкурсу:

висвітлення досягнень в питаннях влаштування, виховання дітей в прийомних сім’ях, сім’ях патронатних вихователів та дитячих будинках сімейного типу.

розвиток, розкриття здібностей, соціальна реабілітація дітей, які виховуються в прийомних сім’ях, сім’ях патронатних вихователів та дитячих будинках сімейного типу;

обмін досвідом;

привернення уваги підприємств, установ, організацій, благодійних фондів, громадськості до прийомних сімей, сімей патронатних вихователів та дитячих будинків сімейного типу.

Конкурс проходить відповідно до Положення про обласний щорічний конкурс «Кращі за покликанням», затвердженого рішенням Харківської обласної ради від 27 червня 2024 року № 864-VIII.

У Конкурсі беруть участь прийомні сім’ї, сім’ї патронатних вихователів та дитячі будинки сімейного типу, які функціонують на території Харківської області.

Конкурс проводиться у номінаціях:

– «Дитячий будинок сімейного типу»;

– «Прийомна сім’я»;

– «Патронатна сім’я».

Проведення Конкурсу передбачено у два тури:

І тур – районний – для прийомних сімей, сімей патронатних вихователів та дитячих будинків сімейного типу, які функціонують на території Харківської області;

ІІ тур – обласний – для переможців І (районного) туру Конкурсу.

До участі в Конкурсі не допускаються учасники, які протягом останніх трьох років, що передують року проведення Конкурсу, були притягнуті до відповідальності в установленому законодавством порядку за ухилення від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.

Для участі у І (районному) турі Конкурсу учасникам не пізніше ніж до 31.10.2024 року необхідно подати електронною поштою до Конкурсних комісій, утворених районними державними (військовими) адміністраціями, заяву (у довільній формі) з додатками.

До заяви додається презентація (виконана в програмі Microsoft Power Point, обсяг презентації – до 15 слайдів в електронному варіанті), у якій вказується інформація про учасника Конкурсу за такими напрямками:

– мотиваційні комплекси і цінності, які спонукали до утворення прийомної сім’ї, сім’ї патронатного вихователя та дитячого будинку сімейного типу;

– кількість дітей влаштованих у сім’ю;

– досвід виховання дитини з особливими потребами (за наявності);

– соціальна адаптація дітей (практичний досвід);

– стан здоров’я дітей;

– розвиток творчих здібностей у дітей з урахуванням їхніх потреб та можливостей (розвиток талантів кожної дитини, відвідування закладів позашкільної освіти за інтересами, здібностями та нахилами, участь у конкурсах, виставках, тощо);

– успіхи дітей у навчанні (участь в олімпіадах з навчальних предметів, конкурсах);

– спортивні досягнення та успіхи дітей, (участь у змаганнях різних рівнів та напрямків;

– підтримка стосунків з випускниками сім’ї;

– цінності й практики сімейного виховання в родині (власний досвід, традиції);

– отримання батьками додаткової освіти (педагогічного, психологічного спрямування), оволодіння іноземною мовою(ми), розвиток захоплень;

– участь сім’ї у житті громади.

До заяви та презентації можуть надаватись за бажанням учасника Конкурсу інші матеріали.

Конкурсна комісія ознайомлюється з матеріалами учасників Конкурсу та оцінює їх за п’ятибальною шкалою за кожним з напрямків.

Кількість набраних учасниками Конкурсу балів визначається відкритим голосуванням членів Конкурсної комісії.

Переможцем відповідного туру Конкурсу у кожній номінації вважається учасник, який набрав найбільшу сумарну кількість балів.

За підсумками набраних балів Конкурсна комісія визначає переможців відповідного туру Конкурсу у кожній номінації, які посіли I, II, III місця.

Переможцям ІІ (обласного) туру Конкурсу у кожній номінації, які за рішенням Конкурсної комісії посіли I, II, III місця, встановлені грошові винагороди у розмірі:

І місце – 50 000,00 грн;

ІІ місце – 40 000,00 грн;

ІІІ місце – 30 000,00 грн.