Галина Мінаєва провела засідання штабу з підготовки до опалювального сезону

Все врахувати і все передбачити – з такої вимоги розпочала сьогодні начальник Чугуївської міської військової адміністрації Галина Мінаєва засідання міського штабу з підготовки інфраструктури громади до роботи в осінньо-зимовий період. Причини цієї вимоги зрозумілі, адже вже зараз експерти прогнозують надзвичайну складність майбутнього опалювального сезону через постійні російські обстріли енергетичних об’єктів та загальну складну економічну ситуацію, викликану війною.

Кожний керівник, який виступив на засіданні штабу, робив акцент на тому, що зроблено на очолюваному ним підприємстві для того, щоб воно могло надавати послуги споживачам навіть в умовах перебоїв з електропостачанням. Наявність генераторів та пального для них, готовність когенераційних установок, забезпеченість дровами чи іншими видами палива – ці та інші складові енергонезалежності комунальної сфери Чугуївської громади обговорювались дуже прискіпливо та детально.

Але якщо для вирішення вищезазначених питань комунальні підприємства при підтримці міської влади знаходять шляхи, то для покращення свого фінансового стану варіантів у них не багато. І все це через різницю в тарифах на послуги та їх собівартістю. Тарифи більшості підприємств були затверджені ще задовго до початку повномасштабного вторгнення, тож вони вже давно не відповідають вартості жодної своєї складової. Особливо від цієї проблеми потерпають тепловики, адже мораторій на підвищення їх тарифу діє по всій країні. В той же час компенсації різниці між тарифом та фактичними витратами з держбюджету громади не отримують.

Але це тільки частина проблеми. Інша – великі борги населення за спожиті комунальні послуги. Причин цьому багато, від об’єктивних (падіння рівня життя через війну) до суто суб’єктивних, таких як відсутність власників житла в громаді або нічим не підкріплена впевненість в тому, що борги за комуналку спишуться після війни.

На засіданні були наведені вражаючі цифри: в деяких багатоквартирних будинках, до прикладу, Кочетка, за житло платять власники двох-трьох квартир, і то через побоювання залишитися без субсидії.

Галина Мінаєва зазначила, що поки що єдиним важелем впливу на боржників є роз’яснювальна робота. Люди повинні розуміти, що без їх участі, без своєчасної сплати за послуги ЖКГ, громада просто не зможе якісно підготуватися до зими, а в умовах війни це в прямому сенсі питання виживання для кожного з нас.

На завершення засідання начальник Чугуївської МВА нагадала керівникам організацій та установ про їхню персональну відповідальність за своєчасне завершення підготовки громади до зими і подякувала трудовим колективам, які в надскладних умовах роблять все від них залежне, щоб осінньо-зимовий період пройшов для усіх нас штатно і без надзвичайних ситуацій.