Безпека в інтернеті: як захистити дітей від онлайн небезпек?

Почастішали випадки, коли дітям надходять повідомлення з пропозицією онлайн-підробітку, даючи прості завдання та обіцяючи легкі гроші. Так, пропонують надіслати фото об’єктів соціальної інфраструктури, місцезнаходження військової техніки, режимні військові об’єкти, дислокацію військ тощо.

Ось декілька порад батькам, як вберегти дітей від шахрайських схем та неправомірних дій.

• Розмовляйте з дітьми про безпеку в інтернеті: важливо пояснювати їм про потенційні загрози у соцмережах та як їх уникнути.
  • Слідкуйте за активністю дітей в інтернеті: перевіряйте їх історію браузера, профілі в соціальних мережах, а також повідомлення.
  • Навчіть своїх дітей розрізняти небезпечний вміст: розкажіть дітям, як шукати відгуки, перевіряти джерела та у разі сумнівів зв’язатися з вами або з учителем.

Слід пам’ятати, що вищезазначені дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з метою надання такої інформації державі-агресору, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.