Арт-терапія для підопічних Територіального центру

У Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чугуївської міської ради, у відділенні денного перебування, активно функціонують клуби за інтересами та студії розвитку творчих здібностей.

Наразі студії функціонують у тісній співпраці з громадськими організаціями «Мирне небо» і «Повір у себе». Цей творчий союз має велике значення для підопічних закладу. Співробітництво фахівців відділення денного перебування та благодійників сприяє злету творчих навичок, активному спілкуванню, психологічному розвантаженню і має неабиякий лікувальний ефект.

Нещодавно у творчій майстерні Терцентру на вулиці Гвардійська за участі фахівців ГО «Мирне небо» відбувся арт-терапевтичний захід в стилі гризайль.

Гризайль є однією з найбільш дивовижних і глибоких технік, не дивлячись на свою монохромність. Її назва в перекладі з французької означає – сірий. Але в дійсності вона може бути виконана у будь-якому кольорі. Тут монохромність залишає місце для фантазії та власної кольорової інтерпретації. У сьогоденні стрес, тривога і втома стали нашими постійними супутниками, ця техніка розповсюджена серед психологів та психотерапевтів.

Арт-терапія в цьому стилі передбачає малювання кавою, вином, чаєм. Таким чином досягається певний лікувальний ефект: подолання стресу, розвиток мілкої моторики, спритності рухів, психологічне розвантаження. Все це допомагає розслабленню, призводить до підвищення релевантності та креативності.

Знаходячись у творчому польоті, підопічні відкривають для себе нові відчуття, що порівнюється з медитацією, в процесі чого зникає тривога, роздратованість та напруга.

Учасники заходу, що пройшов у терцентрі, працювали з великим натхненням, створюючи мистецькі шедеври і, разом з тим, отримуючи лікувальний вплив. По закінченню сеансу відбулася загальна фотосесія, де фахівці та підопічні відділення висловили бажання продовжувати такі заходи в майбутньому.