Минулого тижня рятувальники Харківщини ліквідували 120 пожеж в природних екосистемах, з них 9 – лісові. Площа випаленої землі склала понад 50 га. 6 пожеж спричинили ворожі обстріли.

Найближчими днями на Харківщині спостерігатиметься надзвичайний рівень пожежної небезпеки, що сприятиме виникненню пожеж в природних екосистемах. Лише один непогашений сірник за таких умов може спричинити масштабне загоряння лісового масиву, поля, знищити приватні будинки та навіть призвести до загибелі людей.

Замість ліквідації наслідків воєнної агресії рф і порятунку людей, надзвичайники змушені виїжджати на гасіння сухостою. Зокрема на деокупованих територіях такі пожежі можуть призвести до детонування боєприпасів, інженерних мін чи саморобних вибухових пристроїв, що не розірвались.

Рятувальники закликають населення не провокувати пожеж у природних екосистемах країни! Будьте відповідальними!