09 липня 2024 року, постановою Кабінету Міністрів України від №806, було внесено зміни до «Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд» (далі – Порядок), метою яких є вирішення проблемних питань, пов’язаних із внесенням до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна інформації про знищені об’єкти на територіях ведення бойових дій та отримання компенсації за програмою єВідновлення.
Що змінилось?
Зміни передбачають, що за рішенням уповноваженого органу та з урахуванням безпекової ситуації відповідна комісія може проводити обстеження знищених об’єктів на території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
До останнього часу норми чинного Порядку не передбачали можливість проведення комісійних обстежень знищених внаслідок збройної агресії рф будівель та споруд, які розташовані на територіях активних бойових дій.
Звертаємо увагу, що складений за результатами обстеження комісією акт може бути використаний власниками таких об’єктів для отримання компенсації за знищене житло за програмою єВідновлення.
Що необхідно для отримання компенсації за програмою єВідновлення за зруйноване житло, що знаходиться на території ведення бойових дій?
Вам необхідно:
Подати інформаційне повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, до найближчого до вас ЦНАПу, нотаріуса або через застосунок «Дія».
Відкрити картку єВідновлення в банках партнерах (відкрити її можна як у банківському застосунку, так і у фізичному відділенні банку партнера).
Подати заяву на компенсацію у найближчий до вас ЦНАП або в застосунку «Дія». Зверніть увагу, що для подачі заяви право власності на житло має обов’язково бути зареєстрованим в Державному реєстрі речових прав.
Після подання заявки спеціальна Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації, створена при органі місцевого самоврядування, має розглянути відповідну заяву, провести обстеження пошкодженого майна, внести дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначити вартість його відновлення. Строк розгляду заяви та прийняття рішення щодо компенсації не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання.
По завершенні даної процедури та отримання підтвердження, визначена комісією вартість пошкодженого майна у вигляді грошових коштів має надійти на відкриту вами спеціалізовану картку єВідновлення.
Якщо ви маєте правові питання, для отримання безоплатної правничої допомоги радимо звертатися до Чугуївського бюро правничої допомоги, за адресою: м. Чугуїв, вул. Старонікольська, 27А.
Також безоплатну правничу допомогу з будь-якого правового питання можна отримати ОНЛАЙН, заповнивши анкету за посиланням.
Інформацію підготувала Наталя Сарматицька,
головний юрист сектору «Чугуївське бюро правничої допомоги»