Чугуївська міська рада Харківської області

Від ідеї до реалізації: підлітки з Чугуївської громади презентували технологічні прототипи на Demo Day

Підлітки з Чугуївської громади взяли участь у Demo Day інкубаційної програми від молодіжних просторів Ko_Laba. Протягом трьох місяців команди працювали над пошуком ідеї та шукали шляхи для її реалізації. На фінальному етапі у Києві 34 команди з Житомирщини, Київщини, Чернігівщини та Харківщини презентували свої проєкти.

Інкубаційна програма – це процес і результат діяльності молодіжних просторів для розкриття потенціалу молоді та їх використання усіх теоретичних знань та досвіду молоді заради імплементації їх у конкретні рішення.

«Ми перенесли досвід типового інкубатора для стартапів в наші 12 громад. Ko_Laba має усі можливості, ресурси, матеріально-технічну базу та надає знання для того, щоб молодь змогла розкрити свій потенціал та реалізувати свої ідеї в реальні проєкти, які надалі зможуть стати їх першим комерційним проєктом, науковим дослідженням. Наша мета – дати кожному підлітку можливість не лише мріяти, але й створювати. Це стане основою технологічного прориву, на якому будуватиметься майбутнє України», – керівниці ESTEAM-напрямку GoGlobal, Марина Черниш.

П’ять команд з Чугуєва представили прототипи:

SMART система керування вуличним освітленням – цей прототип відслідковує стан світлових точок, змінює теплову гаму при наявності опадів або туману, виявляє наявність об’єктів, для яких необхідно підсвічувати маршрут, економить більше 50% від споживання електроенергії.

Тримач для геймпаду – моделювання та виготовлення підставки для геймпадів та телефонів у вигляді улюблених персонажів.

Відслідковувач стану повітря, створений на платформі Arduino Uno – функціонал відслідковувача дозволяє людині побачити, проаналізувати та покращити стан повітря.

Система збору метрик з навколишнього середовища – система дозволяє збирати та зручно аналізувати інформацію навколишнього середовища: відносну вологість повітря, температуру повітря, тиск у мм рт. ст., яку можна використовувати, щоб оцінити плинність отриманих даних детально, таким чином вчасно відреагувати на ту чи іншу ситуацію.

SMART House – мініатюрний будинок, в якому реалізовано функції реального будинку, а саме: вмикання світла від хлопка, відчинення дверей через консоль, можливість змінювати кольорову гаму та саунд.

Команда «4Real» та їхній проєкт SMART система вуличним освітленням виграли гран-прі конкурсу, отримавши перемогу у 2 номінаціях – «Найкращий прототип» та «Найкращий інноваційний проєкт». А проєкт «SMART House» став переможцем у номінації «Найкраща командна робота». Також команди отримали подарунки від партнерів MONO, EPAM Campus, Фонду освітніх ініціатив, Американської ради, МХП, CadCam та Inscience у спеціальних номінаціях.

«Підготовка до цієї події почалася восени, саме тоді ми з командою підлітків розпочали роботу з виготовлення прототипу «SMART системи керування вуличним освітленням». Хлопці щось досліджували, щось порівнювали, виготовляли плати, паяли, моделювали, працювали не покладаючи рук, присвячували цьому багато часу. Це дуже об’єднувало їх і навіть дало натхнення вже майже перед заходом змоделювати, розробити і виготовити прототип до проєкту «SMART House». Ось тут почалося найцікавіше: перша ніч в просторі, досвід виготовлення плати за допомогою мікрохвильовки, але все ж таки встигли», – директор Чугуївського будинку дитячої та юнацької творчості Вікторія Мірошникова.

Учасник Demo Day Роман Жалковський розповідає, що вже не вперше бере участь у такому заході, але було дуже хвилююче презентувати таку кількість проєктів, особливо коли побачив кількість учасників та запрошених гостей. Хлопець додає, що такий захід мотивує продовжувати роботу у цьому напрямку.

Ko_Laba – це перший в Україні молодіжний ESTEAM простір, який створений освітньою фундацією GoGlobal за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Це місце, де молодь може надихатись, навчатись та прототипувати свої ідеї на необхідному для цього обладнанні, як лазерний різак, 3D принтер, плотер, термопрес тощо. Також у просторах є VR-окуляри, настільні ігри та книги, які допоможуть дізнатись більше про підприємництво, науку, технології, інженерію, мистецтво та математику. Зараз працюють 12 таких просторів у 4 областях – Київська, Житомирська, Чернігівська, Харківська.

Поділитись
Перейти до вмісту