26 квітня – Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу

Звернення начальника Чугуївської міської військової адміністрації Галини Мінаєвої.

Дорогі земляки!

26 квітня ми згадуємо про найбільшу техногенну катастрофу – аварію на Чорнобильській АЕС – та вшановуємо вшановує героїзм ліквідаторів, які приборкували ядерну стихію, захищаючи українську землю та увесь світ від смертельної небезпеки.

Ця аварія спричинила національну трагедію, наслідки якої ми відчуваємо й досі. Вона опалила долі мільйонів наших громадян – Чорнобиль і сьогодні озивається пекучим болем та стражданнями у багатьох родинах.

Кількість постраждалих від Чорнобильської катастрофи могла бути значно більшою, а її наслідки нищівними для людства, якби не мужність та самовідданість ліквідаторів аварії. Серед героїв-ліквідаторів – сотні мешканців Чугуївської громади, які одними з перших стали до лав бійців атомного фронту. Чимало наших співвітчизників отримали небезпечне радіаційне опромінення, рятуючи світ від смертельного атому, та завчасно пішли з життя; багато ліквідаторів назавжди втратили здоров’я.

Безмежна вдячність учасникам ліквідації наслідків атомного лиха, які виявили героїзм та зупинили розповсюдження смертоносної радіації! У скорботі схиляємо голови перед пам’яттю всіх, кого забрав Чорнобиль…

Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події вчить нас цінувати кожну мить нашого життя.